Deti

Detská výživa


Aj v prípade dieťaťa, alebo lepšie povedané hlavne v prípade dieťaťa je základom komplexnosť. To znamená, že prijímaná strava by mala mať zastúpené všetky zložky potrebné pre zdravý vývoj dieťaťa. Výživa by  mala byť pestrá.

jídlo


  • Každá matka vie , že pre dieťatko je najlepšie , ak prijíma materské mliečko pokiaľ možno čo najdlhšiu dobu. Obsahuje tie najdôležitejšie látky a pre budovanie imunity je priam nezastupiteľné. Deti rýchlo prechádzajúce na umelú výživu sú častejšie náchylné na rôzne alergie a ich imunitný systém tiež vykazuje znaky oslabenia oproti detičkám, ktoré sú kojené. V jasličkách a aj v škôlkach  sú oveľa náchylnejšie na rôzne choroby.


Snažíme sa pre seba vyberať tie najzdravšie potraviny. Dvojnásobne to platí u detí. Ako náhle začneme zaradzovať do jedálneho lístka prvé polievočky varené zo zeleniny, hneď siahnime po domácich produktoch, ak je to iba trocha možné. Choďte na trh, alebo do susednej dediny a tam kupujte mrkvu, petržlen, zemiaky a postupne aj ostatné druhy zeleniny, ktoré začnete zaradzovať do jedálneho lístka. BIO je v tomto prípade namieste. Rovnako ak používate na obohatenie  detskej polievočky vaječný žĺtok , aj vtedy siahnite po domácich vajíčkach.

Ak  ale naozaj túto možnosť nemáte, potom siahnite aspoň po produktoch od nás. Na Slovensku je potravinová bezpečnosť predsa len najlepšia.

Rovnako to platí aj o ovocí.

zelenina


  • Jablko  z domácej záhrady je pre dieťatko lepšie ako pomaranč, alebo jablko z dovozu.


Uprednostnite čerstvo pripravované jedlo pred  pohodlnejšou, ale nezdravšou konzervovanou formou.

Každá mamička sa musí riadiť citom a nie vlastnou pohodlnosťou. Zdravý základ http://www.msmt.cz/vzdela, ktorý dieťaťu správnou stravou dáme sa nám mnohonásobne vráti v podobe šťastia zo zdravého, silného a nealergického jedinca . Už to vedeli naše babičky aj mamy, tak to nemeňme ani my. Je to predsa rokmi úspešne overené.

Detská výživa
4.5 (90%)4