Dovolenka počas tehotenstva : Ktorý trimester je lepšie cestovať?

Pred plánovaním cesty sa určite poraďte s gynekológom, ktorému dôverujete v manažmente tehotenstva. Predpíše testy a ultrazvukové vyšetrenia na vylúčenie patológie placenty, anémie, a mnohých ďalších problémov, pri ktorých sa neodporúča cestovanie na dlhé vzdialenosti. Anamnéza krvácania a potratov je tiež na zozname kontraindikácií. Okrem toho bezpečnosť a pohodlie závisia od trvania tehotenstva.

zámek

Ktorý trimester je lepšie cestovať?
Výlety v prvom trimestri nebudú príjemnou spomienkou pre každú tehotnú ženu. Mnohí trpia toxikózou, akútnou reakciou na nevoľnosť a zápach, únava. Akékoľvek nepohodlie môže byť nepríjemné – ak sa s tým stretnete vo fáze plánovania cesty, zvážte alternatívy. Aj v počiatočnom období, keď sa tvoria hlavné orgány a systémy plodu, je tehotenstvo najzraniteľnejšie. Je však dôležité pochopiť, že mnohé ženy cestujú bez problémov v ranom štádiu tehotenstva (okrem toho niektorí nevedia o svojej situácii), chodia na služobné cesty a chodia na nové miesta.

Termín od 14. do 27. týždňa je považovaný za najbezpečnejší a najpohodlnejší pre cestovanie, ak sa nastávajúca matka cíti dobre. Je dôležité, aby sme nezostali dlho na slnku, aby sme nezneužívali exotické potraviny (najmä tie, ktoré sú pripravené zo živočíšnych produktov bez tepelného spracovania), aby sme sa vyhli  preplneným strediskám , na ktorých území  zúria črevné a iné infekcie.

čáp

V treťom trimestri (od 28. týždňa) existujú obmedzenia spojené s letmi:  mnohé letecké spoločnosti  nedovoľujú ženám, ktoré majú 36 alebo viac týždňov tehotenstva, aby sa dostali na palubu, a ešte viac v prípade viacpočetného tehotenstva. Niekedy letecké spoločnosti dokonca žiadajú očakávajúce matky, aby poskytli referencie uvádzajúce súčasný gestačný vek. Od 28. týždňa majú zástupcovia leteckých spoločností právo požiadať vás, aby ste predložili  certifikát o   tom, že máte povolenie na let.
Ďalšia nuancia – pôrod na území cudzieho štátu môže mať za následok ťažkosti pri návrate do vlasti. Napríklad, dieťa narodené v Grécku sa automaticky stáva občanom tejto krajiny  a aby sa s ním mohlo cestovať, budete musieť prekonať množstvo zákonných prieťahov.