Online

Martin Lewis upustil od žaloby na Facebook

Povedal, že vynechal prípad, pretože spoločnosť Facebook súhlasila so zavedením tlačidla na hlásenie podvodných reklám. Ako súčasť tejto dohody spoločnosť poskytne Citizens Advice aj 3 milióny libier.
Organizácia použije peniaze na program na identifikáciu a boj proti online podvodom a podporu svojich obetí.
Projekt sa má spustiť v máji. Bude zahŕňať prácu na vývoji nástrojov, ktoré pomôžu verejnosti identifikovať takúto podvodnú činnosť.

fcb

Rizikové stávky
Viacerí tvrdili, že zahŕňajú špekulácie o šifrovaných menách, ale pán Lewis uviedol, že sú často fronty pre binárne obchodné spoločnosti so sídlom mimo EÚ, s ktorými by sa verejnosť nevedela poradiť.
Úrad pre finančné správanie (FCA) varoval spotrebiteľov, aby sa bavili o obchodovaní s binárnymi opciami a tvrdili, že ide o formu stávkových kurzov, ktorá zvyčajne vedie k stratám.

Spoločnosť najprv obhajovala svoju úlohu a tvrdila, že sa bude zaoberať všetkými reklamami, ktoré jej boli oznámené a ktoré by porušovali práva pána Lewisa
Ale aktivista obvinil americkú spoločnosť z toho, že je neúčinná kvôli tomu, že spolieha na správy používateľa. Pán Lewis a Facebook uskutočnili spoločnú tlačovú konferenciu v jednej z kancelárií americkej firmy v Londýne
Na tlačovej konferencii v stredu však pán Lewis povedal, že po tom, čo hrozil, že bude žalovať spoločnosť Facebook, spoločnosť "rýchlo uvedomila rozsah problému" a súhlasila s tým, že vyčlení prostriedky na riešenie tejto otázky.
Technická spoločnosť sa zaviazala podporiť službu prostredníctvom "špecializovaného interného operačného tímu", ktorého úlohou bude vyšetrovať správy a proaktívne identifikovať súvisiace trendy reklamy, ktoré predstavujú zneužitie jeho platforiem.

aukce

Regionálny riaditeľ najväčšej sociálnej sieti pre severnú Európu Steve Hatch povedal: "Sme vďační Martinovi Lewisovi, že venoval pozornosť tejto dôležitej otázke a jeho poradenstvu za posledných osem mesiacov."

4.1
11