Produkty

Moderné riešenie sprchových kútov na spôsob Walk-in


Prakticky každá miestnosť v interiéri si občas pýta aspoň čiastočné úpravy. Najčastejšie za účelom modernizácie a pridania novších prvkov. Výnimku v tomto smere nemusí tvoriť ani kúpeľňa a snaha dosiahnuť estetiku a inováciu aj v tomto priestore, ktorý predsa takisto pravidelne využívame. Konkrétnejšie sa môžeme zamerať na sprchový kút a jeho vizuálne obohatenie moderným prvkom, akým sú sprchové zásteny zo skla. Aké vlastnosti so sebou táto voľba prináša?
V súčasnosti sa aj formou internetových predajní môžeme dostať k trendovým a nadčasovým interiérovým prvkom. Výnimkou preto nie je elegantná sklenena zastena LMmont, ktorá sa dokonale prispôsobí umiestneniu do kúpeľne, respektíve v oblasti sprchového kúta. Spomenutý priestor sa dá preto obohatiť aj týmto trendovým riešením.Sprcha, sprchový kút.jpg

  • Týmto spôsobom vravíme o dizajnovom prevedení sprchových kútov bez rámov, respektíve ich okolitou súčasťou sú štýlové sklenené steny.

Táto forma pôsobí veľmi moderne a síce opticky priestor rozdeľuje, no zároveň je tento priestor (sprchový kút) praktickou súčasťou celku, a to bez zbytočnej izolovanosti.  Vzniknú ako keby šikovne prepojené priestory, ale zároveň s viditeľnými hranicami. Pre lepšiu predstavivosť spomeňme, že ide o štýl typický napríklad pre hotely alebo sauny.

  • Celkový význam takéhoto prevedenia spočíva najmä v možnosti dosiahnuť atraktívnejšiu formu sprchového kúta s trendovými prvkami. Vizuálna stránka, respektíve dizajn je v tomto prípade estetický a pôsobí naozaj moderne.

Kvapky vody na skle.jpg
Vravíme o štýle takzvaných walk-in sprchových kútov a ako toto anglické pomenovanie napovedá, ide o riešenie sprchovej miestnosti, do ktorej jednoducho vkročíte bez akýchkoľvek zbytočných prekážok. Ako už bolo spomenuté vyššie, ide vlastne o funkčnú súčasť priestoru ako celku, v ktorom sa takto zhotovený sprchový kút bude nachádzať, avšak oddeľovať od zvyšku miestnosti ho budú elegantné steny zo skla.