Dovolenka

Najlepšie európske lyžiarske strediská, kde stráviť tohtoročnú zimnú dovolenku

Snowshoe trek, Estónsko
Estónsko je v zime magické, a to nielen v záblesku Tallinnu. Dymové sáuny, divoké plávanie a sánkovanie cez zasnežené lesy, to všetko ponúka táto krásna malebná krajina na severe Európy. Dvojdňový "praveký kočovný snežný trek" zahŕňa noc v kempingu Preeriakoda v Raple , 45 minút južne od Tallinu.

hory

Zimné dobrodružstvo v podobe snow-kiting , Francúzsko
Rovnako ako kite-surfing, ale na snehu  a ľahšie na učenie, snow-kiting zahŕňa lyžovanie alebo snowboarding s padákom. Je to nový zimný šport sezóny.  Dobrodružstvo môže byť  spojené spolu s ľadovým lezením na zamrznutých vodopádoch a jazde na snehu, rovnako ako lyžovanie naprieč neobjavenými horami  v málo známom Champsaur údolí v južných francúzskych Alpách.

Najlacnejšie lyžovanie, Bulharsko
Bansko je najznámejším východoeurópskym rezortom a podľa nedávnej správy  je najlacnejším miestom na lyžovanie v tejto sezóne. Odhaduje sa, že týždenný skipas, prenájom vybavenia, lyžovanie a obed stojí okolo 390 eur. V atraktívnom starom centre mesta sú živé reštaurácie. Je to dobrá voľba pre začiatočníkov a tých, ktorí nie sú na lyžovanie po strmých brehoch.

Vesmírna scenéria, Rakúsko
Umelec z USA, James Turrell, známy pre diela v neuveriteľnej scenérii, ktoré zaujímavým spôsobom využívajú svetlo a nočnú oblohu, má nový projekt nad Lechom v Arlbergu. Skyspace-Lech je podzemnou kupolou vo výške 1.780 metroch v blízkosti lyžiarskeho vleku Schlosskopfbahn s otvorením pre oblohu pre efektívne farebné efekty za súmraku. Lech je obrovská lyžiarska oblasť, ktorá spája  St. Anton a očarujúci rezort Warth-Schroeken.

lanovka

Zimná dovolenka v domovine, Slovensko
Lyžovanie v horskom stredisku Jasná v Nízkych Tatrách má rozhodne čo ponúknuť. Viac ako 200 miliónov EUR bolo investovaných do strediska počas posledných piatich rokov a teraz sa stáva uchádzačom 12 free ridových zón, 49 km zjazdoviek a množstva reštaurácií (pivo 2,50 EUR). Vyskúšajte chalupu Dragons Lair, ktorého bar ponúka skvelú hudbu.