Služby

Svoju hlavu na krku

Veď to raz možno aj samy zistíte, že nie za všetkým, čo sa tvári milo a pekne, je naozaj to, čo si myslíte. Veď aj ľudové príslovia hovoria o týchto dvojtvárnych veciach a častokrát aj ľuďoch. V minulosti žili veľmi múdri ľudia, keď takéto múdrosti dokázali vytvoriť.

emoce

Udržať si svoj názor je v dnešnej dobe takmer nemožné. Hoci máme demokraciu a môžeme vyjadrovať svoje názory na hocijakú problematiku, častokrát sme odsúdení davom za svoje názory. Veľakrát sa to deje práve na internete, kde sa každý z nás skrýva za nejakým nickom, svojou fotkou alebo obrázkom. Tam si ľudia dokážu napísať také veci, ktoré by nikdy v živote nevyslovili. A tam viete byť veľmi kritizovaný za svoj názor práve kvôli takýmto ľudom.

technologie

Je dôležité aj napriek tomu si svoj názor udržať. Nemôžete brať ohľad na všetkých a robiť len to, čo sa považuje za normálne. Normálne veci a činy neexistujú. Sú to len pomyselné normy, ktoré sa môžu kľudne porušovať, pretože každý človek je iný a nemá sa stotožňovať so všetkým, čo mu spoločnosť prikazuje.
„To čo bolo voľakedy normálne je dnes nenormálne a to, čo bolo voľakedy nenormálne, je dnes normálne.“

abstrakt

V tejto jednej vete je povedané toľko pravdy, koľko si ani neviete predstaviť. Napríklad v minulosti bolo normálne najprv sa vydať a až potom rodiť. Dnes najprv porodíme a možno sa ani nestihneme zobrať, pretože sa rozídeme. Žiadne istoty, bezpečie z toho neplynú. Žijeme veľmi rýchly život, ktorý nemá pravé hodnoty, ktoré by sme mali mať. Kariéra, kariéra a samá kariéra.. Dieťa nechcú a podobné reči. Kariéra ich príde pozrieť, keď budú na dôchodku? Pochybujem..
Ale to už sú otázky hodnôt v živote. Ja chcem len poukázať na to, aby ste sa držali svojho názoru. Hoci uznávam aj to, že niekto nechce deti je jeho názor. Prijímam a ospravedlňujem sa za kritizovanie v predchádzajúcom odstavci.